BRIVPRATIGIE.LV
Brīvprātīgais darbs Jelgavas pilsētā - piedalies!

Jelgavas pašvaldība brīvprātīgā darba koordinēšanu Jelgavas pilsētā sākusi jau 2011. gadā. Kopš šī laika Jelgavā aktīvi darbojas neformālā jauniešu apvienība „Brīvprātīgie Jelgavai”, kurā ir reģistrēti vairāk nekā 260 cilvēku. Sākot ar 2013.gadu pašvaldībā darbojās Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes speciālists, kurš koordinē un organizē brīvprātīgo darbu pilsētā. 

Jelgavas pilsētas skolēnu iepazīstināšanai ar brīvprātīgā darba principiem un iespējām Jelgavā, Latvijā un pasaulē tiek organizēti informatīvie semināri “Tavs ieguvums sevis attīstībā”. Katru nedēļu pirmdienās pārvaldē notiek brīvprātīgo sanāksmes - informācijas apmaiņa, darba plānošana un brīvprātīgā darba veicēju sagatavošana. Sākot ar 2014.gadu katru mēnesi tiek apkopota un nopublicēta mājas lapā www.jelgava.lv  informācija „Publisko aktivitāšu/pasākumu plāns darbam ar jauniešiem Jelgavā”, kurā atspoguļo brīvprātīgā darba veicēju rīkotos pasākumus un iespējamo dalību aktivitātēs.


Populārākās jomas, kurās tiek nodarbināti brīvprātīgie Jelgavā ir: 
•       kultūra, izglītība un sports;
•       sociālā joma, labdarības pasākumi;
•       vides un dabas aizsardzība.


Pilsētas pasākumi, kuros piedalās brīvprātīgie:
•       Pilsētas svētki;
•       Ledus un Smilšu skulptūru festivāls;
•       vietējie, starptautiskie sporta sacensības un čempionāti;
•       BJC “Junda” nometnes „Lediņi” organizēšanas un vadīšanas darbi vasaras periodā;
•       labdarības pasākumi u.c.


Jelgavas iedzīvotāju  (īpaši jauniešu vidū) intereses veicināšanai par brīvprātīgo darbu un tās sekmēšanai, Jelgavas pilsētas pašvaldība katru gadu organizē brīvprātīgā darba veicēju godināšanas pasākumu  „Gada brīvprātīgais Jelgavā”.

2014.gadā Jelgavas pilsētas pašvaldība bija viena no iniciatoriem Latvijas mēroga konkursam “Gada brīvprātīgais 2014”, kurā apbalvoja brīvprātīgā darba veicējus no dažādiem Latvijas reģioniem, tostarp arī jelgavnieku Mārtiņu Ziebergu.

 

Kļūsti par Brīvprātīgā darba informācijas sistēmas satura administratoru savā reģionā arī TU, lai mēs visi kopīgi Latvijas sabiedrībai nodrošinātu gan iespēju pieteikties brīvprātīgajam darbam, gan piedāvāt iespēju darboties brīvprātīgi VISOS LATVIJAS reģionos.

Ja esi ieinteresēts, sazinies ar mums un mēs Tevi iepazīstināsim ar izstrādāto mājas lapu www.brivpratigie.lv, tās administrēšanas procesu, pārrunāsim sadarbības līgumu un iespējamo sadarbības modeli, kā arī turpmākās darbības tās veidošanai.

 

brivpratigie@nva.gov.lv

Ints Teterovskis

e-pasts ints.teterovskis@nva.gov.lv, tel.nr. 29414158

Jurita Mikoviča

e-pasts jurita.mikovica@nva.gov.lv, tel.nr.  26233948

 

KOMENTĀRI0
    • Lai komentētu, lūdzu autorizējies!
    Komentāru nav